Activiteit

Identity Bureau Workshop: Hoe maak je een nieuwe identiteit

english version
Fotografie: Olga Westrate
Volgens de Engelse kunstenaar Heath Bunting is een identiteit een flexibel object.

Het wordt uitgewisseld onder en bepaald door personen, organisaties en instituten. Geformaliseerd in documenten, acties en bezittingen. Tijdens de workshop van Heath Bunting leer je, hoe je je eigen legale identiteit kunt creëren. Bunting demonstreert dat identiteit in de loop der tijd geconstrueerd kan worden door een ‘persoon’ te plaatsen binnen het web van mobiele telefoons, klantenkaarten, rekeningen, overheidscorrespondentie en andere ‘persoonlijke’ data. Identity Bureau betwist de notie van persoonlijkheid door aan te tonen dat een identiteit in grote mate wordt bepaald door materiële zaken.

Heath Bunting onderzoekt de poreusheid van grenzen. Vaak treedt hij op als interventionist en grappenmaker en uit dit in alledaagse gebaren van verzet. Zijn werk bereikt het publiek door middel van documentatie- en distributiekanalen zoals fotografie, gedrukte uitgaven en internet. Bunting geeft prioriteit aan informatie en actie en heft de scheiding tussen kunst en het leven van alledag op. Zijn werk is gebaseerd op het creëren van open en democratische systemen door middel van het bewerken van communicatie technologieën en sociale systemen.

De workshop wordt georganiseerd door NIMk en SKOR | Stichting Kunst en Openbare Ruimte.

Onderdeel van dossier
NetArtWorks
NetArtWorks: Heath Bunting
An identity is a mutable object. It’s negotiated between people, organizations, and institutions, formalized in documentation, actions, and possessions. Heath Bunting shows how you create your own legal identity.
Datum
20 oktober 2011 van 10:30 tot 17:00
Kunstenaar
Partner
Praktische informatie

Aan de workshop kunnen maximaal 15 personen deelnemen.

Kosten
€ 10,-
€   5,- (studenten)
inclusief drankjes en toegang tot de tentoonstelling The Art of Hacking.

Taal
Engels

Aanmelden en meer informatie
anouk@nimk.nl

Locatie
Tags
Meer in dit dossier
Interview
Interview Heath Bunting
“Identity is a construction and we as human beings made it into an entity that consists of something that can possess one or more natural persons and control one or more artificial persons”. Heath Bunting explains where his passion for systems and power structures comes from.
Interview
Interview Heath Bunting - Bob Colover
UK barrister Bob Colover and Heath Bunting discuss the legal issues around identities. What constitutes a person? What is the difference between an artificial and a natural person? And what are the legal aspects of buying an identity?
Kunstenaarslezing
ARTISTS IN PUBLIC 1: Disclosing The Invisible
Recente ontwikkelingen rondom WikiLeaks laten zien dat er veel informatie is die het publiek niet bereikt. Daarbij zijn door de snelle veranderingen in de technologie en recentelijk de politiek, de machtsverhoudingen in het publieke domein aan het verschuiven.
Tags
Project
Proeftuin Twente: Twente als proeftuin voor culturele planologie
Bestaat er zoiets als ‘het specifieke karakter’ of ‘de identiteit’ van Twente? Dat is de vraag die centraal stond in het project Proeftuin Twente dat in 2003 en 2004 de culturele identiteit van Twente in beeld probeerde te brengen vanuit drie invalshoeken. Namelijk, de identiteit van dit moment, de historische ontwikkeling en de identiteit van de toekomst.
Publicatie
Open 4: Kunst in het veranderende landschap
Het Nederlandse landschap verandert momenteel in rap tempo van een productielandschap in een consumptielandschap, waarbij het landschap steeds meer ten dienste van de stedeling komt te staan. Met name de recreatieve functie van het landschap is exponentieel gegroeid.
Publicatie
Open 1: ‘Verzameling Verzamelingen’ Arnoud Holleman
In deze eerste aflevering van het cahier Open staat het werk dat Arnoud Holleman voor de gemeente Dantumadeel maakte centraal.
NetArtWorks
NetArtWorks: Martine Neddam
Mouchette is the ideal imaginary friend who does and says things that many of us dream about but do not dare to say out loud. Place your order for authentic Mouchette gadgets from the Guerrilla Fanshop!